Kā pareizi izvēlēties uzlīmju printeri un piemērotus izejmateriālus?

Gandrīz katru dienu mēs saskaramies ar klientu jautājumiem kā pareizi izvēlēties uzlīmju printeri un savām vajadzībām piemērotākos izejmateriālus, tāpēc esam sagatavojuši nelielu informatīvu materiālu, kas palīdzēs izdarīt veiksmīgu izvēli.

Ir svarīgi zināt, ka uzlīmju printeri iedalās divās drukas tehnoloģiju grupās – termopārneses (thermal transfer) un tiešās pārneses (direct thermal). Ar tiešās pārneses printeri ir iespējams drukāt tikai uz termopapīra uzlīmēm un nav nepieciešami papildu izejmateriāli. Termopārneses printeri ļauj apdrukāt gan termopapīra uzlīmes, gan arī papīra vai sintētiska materiāla uzlīmes. Kā iepriekš minēts, lai drukātu uz termopapīra uzlīmēm, nav nepieciešami citi izejmateriāli, bet papīra vai sintētiskā materiāla uzlīmju apdrukai ir vajadzīga atbilstoša termopārneses lenta (ribbon).

Pirms iegādājaties uzlīmju printeri, noteikti jāizvērtē, kādos apstākļos uzglabāsiet marķēto produkciju un cik noturīgām jābūt uzlīmēm.

Labels

Termopapīra uzlīmes ir piemērotas īslaicīgai preču marķēšanai sausās telpās, kur tās netiek pakļautas straujām temperatūras izmaiņām un ilgstošai tiešu saules staru iedarbībai. Termopapīra uzlīmes ieteicams izmantot marķēšanai uz laiku līdz 6 mēnešiem. Tās ir lieliski piemērotas veikaliem un noliktavām ar salīdzinoši ātru preču apriti, kā arī sūtījumu marķēšanai loģistikas vajadzībām.

Papīra uzlīmes pielietojuma ziņā ir līdzīgas termopapīra uzlīmēm, tomēr tās ir ievērojami noturīgākas un tiek izmantotas ilgstošai produktu marķēšanai ar lēnāku preču apriti vai garāku derīguma termiņu. Papīra uzlīmju apdrukai nepieciešams izmantot papīram piemērotu termopārneses lentu, piemēram, Zebra Wax 2300.

Sintētiskā materiāla uzlīmes ir īpaši noturīgas un tiek izmantotas produkcijas marķēšanai gan telpās, gan ārā. Tās ir noturīgas pret skrāpējumiem un mitrumu, piemērotas lietošanai vidē ar ļoti zemu vai augstu temperatūru. Medicīnas iestādēm un laboratorijām tiek piedāvātas uzlīmes, kuras var apstrādāt ar dažādām ķīmiskām vielām un dezinfekcijas līdzekļiem. Lai apdrukātu sintētiskā materiāla uzlīmes, nepieciešams izmantot atbilstošu termopārneses lentu, piemēram, Zebra Resin 5095.

Ja Jums ir šaubas par piemērotāko printera modeli vai izejmateriāliem, sazinieties ar mūsu konsultantiem, kuri uzklausīs Jūsu prasības un ieteiks labāko risinājumu. Mūsu birojā ir pieejamas demo iekārtas un uzlīmju paraudziņi, kurus varat paņemt līdzi un izmēģināt, lai pārliecinātos par uzlīmju atbilstību Jūsu vajadzībām. 


Uz augšu