Portatīvie datu termināli

372872-1302989-large 449884-1329139-large 378021-1308138-large 78772-405803-large 

Mobilitāte ir katra mūsdienīga uzņēmuma nepieciešamība. Plaukstdatori var palīdzēt uzņēmumam daudzos jautājumos, sākot no inventāra uzskaites, līdz pat kurjeram, paaugstinot biznesa procesu efektivitāti un darbinieku produktivitāti.

Pirmais solis ir izvēlēties iekārtu. Apskatot visu klāstu, bieži nav iespējams saprast visa piedāvājuma nianses un atšķirības. Lai maksimāli izmantotu tehnoloģijas sniegtās iespējas, paaugstinātu darbinieku veiktspēju, precizitāti un ļautu izpildīt vairāk uzdevumu katru dienu, ir svarīgi izvēlēties pareizo plaukstdatoru.

Sāciet ar to, ka definējiet savas specifiskās vajadzības:

• Kādiem mērķiem lietosiet plaukstdatoru? Inventarizācija, pamatlīdzekļu uzskaite, noliktava, ražošanas procesi?
• Kur tiks lietots plaukstdators, tikai telpās vai arī ārpus?
• Vai ir jau izvēlēta programmatūra, kas tiks lietota uz plaukstdatora?
• Kādus svītrkodus jums būs nepieciešams nolasīt?
• Vai risinājumam būs nepieciešams pastāvīgs interneta pieslēgums?

Zinot atbildes uz šiem jautājumiem, jums būs vieglāk izvēlēties plaukstdatora veiduoperētājsistēmu un citas opcijas.

Plaukstdatoru veidi

Iespējams pats svarīgākais ir izvēlēties pareizo plaukstdatora tipu.  Šis lēmums noteiks kāda funkcionalitāte un iespējas būs iekārtai. Pamatā var izšķirt 6 plaukstdatoru veidus, katram no tiem ir savas priekšrocības atkarībā no plānotā pielietojuma.

Tālruņi Motorola MC45 - Data collection terminal - Windows Embedded Handheld 6.5.3 - 1 GB - 3.2" colour ( 240 x 320 ) - rear camera - barcode reader - microSD slot - Wi-Fi, Bluetooth - 3GTālruņa izmēra plaukstdatori ir izveidoti, lai darbiniekam jebkur būtu pieejama informācija, kā arī ierīce lai būtu kompakta un izturīgā korpusā. Šīm iekārtām parasti ir bezvadu un mobīlā tīkla pieslēgumu iespējas, kā arī Bluetooth un pat GPS funkcionalitāte. Šādi plaukstdatori, kas apvieno sevī telefonu, portatīvo datoru un svītrkodu skaneri, būs piemēroti ikvienam, kuram ir nepieciešama svītrkodu lasīšanas iespēja ārpus biroja telpām, piemēram – kurjeriem. Operētājsistēma var būt sākot no Windows CE un Windows Mobile, līdz pat Android. Kā tipisku piemēru šādam plaukstdatoram var minēt Motorola MC45.

Pilnizmēra Motorola MC9596-KLīdzīgi tālruņa izmēra plaukstdatoriem, pilnizmēra ierīces piedāvā visus iespējamo pieslēgumu veidus, tikai izturīgākā un lielākā korpusā.  Šīm iekārtām ir klaviatūra un pieejami jaudīgāki svītrkodu skaneri. Motorola MC9596 un tai līdzīgas ierīces var atrast visur, sākot no noliktavām līdz pat naftas pārstrādes platformām. Daži no modeļiem ir pat spējīgi strādāt zem ūdens.

Pistoļveida -
Pistoļveida plaukstdatori ir domāti risinājumiem, kur strādā bezvadu tīkla pārklājumā. Šīm iekārtām parasti nav mobīlā tīkla pieslēguma, bet tās protams Motorola MC9190-G - Data collection terminal - Windows Mobile 6.5 Classic - 3.7" colour ( 640 x 480 ) - barcode reader - SD slot - Wi-Fi, Bluetoothvar tikt lietotas kā datu uzkrāšanas ierīces, ja darbinieks ir nokļuvis ārpus tīkla zonas. Tāpat kā pilnizmēra, pistoļveida plaukstdatori piedāvā plašu spektru ar skaneriem, kas ir spējīgi nolasīt svītrkodus līdz
pat 15 metru attālumam. Modeļi, kā Motorola MC93 ir perfekti piemēroti lielu noliktavu darbiniekiem, kur šīs ierīces tiek intensīvi izmantotas, un nepieciešams nolasīt svītrkodus arī no attāluma.

Valkājami/piestiprināmi - Šī plaukstdatoru grupa ir radīta procesiem, kuros ir svarīgi saglabāt brīvas rokas, uz brīdi tikai nolasot svītrkodus. Wearable Mobile ComputersPiemēram, ražošanā komplektējot detaļas, vai izkraujot preces. Šīs ierīces piestiprina pie rokas, kas ļauj nolasīt svītrkodus, atbrīvojot darbinieku no nepieciešamības katru reizi sniegties pēc skanera. Šīs grupas iekārtām ir raksturīga programmatūra arī ar balss vadību.

Termināli - Šīs grupas iekārtas ir datori izturīgā korpusā, ar vibrāciju drošu komplektāciju, kas ļauj šīs ierīces izmantot visa veida biznesa un ražošanas transportlīdzekļos, sākot no kurjera busiņa, līdz pat noliktavas pacēlājiem. Motorola VC5090Parasti šīm ierīcēm nav iebūvēts svītrkodu skaneris, bet to var pie nepieciešamības pievienot komplektā. Šiem datoriem parasti ir pilna operētājsistēma, sākot no Windows XP līdz pat Windows 7, ir pieejami arī modeļi ar Linux.

Planšetes -
Planšetdatori ir ienākuši mūsu ikdienā. Novērtējot to sniegtās priekšrocības, ir radītas arī izturīga korpusa planšetes, kuras var kļūt par efektīvu darba instrumentu risinājumos, kur nepieciešams liels skārienjūtīgs ekrāns apvienojumā ar jaudīgu svītrkodu skaneri. Piedāvājumā ir modeļi ar bezvadu un arī mobīlā tīkla pieslēgumiem, kā arīMotorola ET1 WWAN 7IN GING 1G/4+4G Bluetooth un GPS funkcionalitāti. Skaneris šīm iekārtām var būt iebūvēts, vai arī kā pievienojams modulis. Kā operētājsistēmu pašlaik plaši izmanto Android, kas sniedz iespējas izstrādātājiem veidot jaunus un unikālus risinājumus.

Operētājsistēma

Katram plaukstdatoram ir sava operētājsistēma, tāpat kā jūsu galda vai piezīmjdatoram. No operētājsistēmas ir atkarīgs, kāda tehniskā funkcionalitāte ir iekļauta iekārtā, un kādas aplikācijas būs pieejamas. Pašlaik var izdalīt 3 galvenos operētājsistēmu veidus – Windows MobileAndroid un DOS/Cita.

Windows Mobile/CE - Pati populārā operētājsistēma, ar vislielāko pašlaik iebūvēto skaneru funkcionalitāti un pieejamo programmatūru. Apritē ir pieejamas aplikācijas sākot no inventarizācijas risinājumiem, līdz pat mobilam pārdošanas terminālim (Point-of-sale). Jāņem vērā, ka tomēr Windows Mobile nav tas pats, kas Windows 7 vai XP, un šīm operētājsistēmas versijām ir nepieciešama sava programmatūra. Tāpat ņemat vērā, ka ir savas atšķirības starp Windows Mobile un CE versijām. Windows CE būs lētāks, mazāk resursus prasošs risinājums, bet var būt ar mazāku iebūvēto funkcionalitāti.

Android - Šī operētājsistēma strauji ienāk plaukstdatoru un korporatīvo planšetu sektorā. Platformas atvērtība un iespējas kopā ar ražotāja atbalstu sniedz ērtu risinājumu vidi izstrādātājiem. Domājams, ka tuvākajā laikā uz Android bāzēto modeļu klāsts strauji palielināsies.

DOS/Cita - Šī ir ražotāja izstrādāta speciāla operētājsistēmas versija, kas var būt atrodama vienkāršos plaukstdatoru modeļos. Funkcionalitāte šajā platformā būs diezgan ierobežota, bet tā tiek kompensēta ar lēto cenu.

Bezvadu pieslēgums

Lai gan katrs plaukstdators spēj informāciju uzglabāt pie sevis, daudzi grib izmantot priekšrocības, ko sniedz datora bezvadu pieslēgums. Spējot reāllaikā marķēt, ievākt, caurskatīt un atjaunot informāciju, uzņēmumi var darboties ātrāk un efektīvāk. Plaukstdatoram var būt iebūvēts viens vai vairāki bezvadu pieslēguma varianti, un atkarībā no tiem, jūs varat izvēlēties pilnveidot savus biznesa procesus.

Wi-Fi - Pats populārākais pieslēguma veids – dators izmanto uzņēmuma vai publiskos bezvadu (Wi-Fi) tīklus, lai komunicētu ar citiem. Šajā gadījumā jūs varat sastapties arī ar terminu 802.11 a/b/g/n, kas papildus norāda bezvadu tehnoloģiju, šifrēšanu un ātrumu. W-Fi pieslēgums perfekti derēs risinājumiem, kuros ir izveidots savs korporatīvais bezvadu tīkls, kā piemēram – noliktavas, veikali un slimnīcas.

WAN - Wide Area Network (WAN) terminu lieto apzīmējot mobilā tālruņa interneta pieslēgumu caur GPRS, 3G vai citu pieslēgumu veidu. Plaukstdatori ar WAN pieslēgumu ir spējīgi veikt zvanus un pārlūkot internetu tāpat kā parasti vairums mobilo tālruņu. Šī ir priekšrocība, kas ļauj veidot jums risinājumu, kas nav piesaistīts savām telpām. Lauka inženieri un kurjeri ir labs piemērs, kuri var izmantot šādu pieslēguma variantu, lai saņemtu jaunus uzdevumus, vai atzīmētu jau paveiktos.

Bluetooth - Bluetooth pieslēgums atšķiras ar to, ka tam nav nepieciešamas atsevišķas tīkla iekārtas, lai nodrošinātu tīkla savienojumu. Šīs tehnoloģijas galvenais mērķis ir bez vadiem savienot divas iekārtas (piemēram, datoru ar printeri vai skaneri), ja abas no iekārtām protams atbalsta šādu pieslēgumu. Bluetooth pieslēgumam ir ierobežots darbības rādiuss ~10m, bet tas parasti ir viegls uzstādīšanā.

GPS - Globālās Pozicionēšanas Sistēma (GPS) nav gluži tāds pats bezvadu pieslēgums kā iepriekšējie varianti, jo to lieto tikai iekārtas atrašanās vietas iegūšanai. Lai gan šis pieslēgums neļauj nosūtīt informāciju, kombinācijā ar WAN pieslēgumu, plaukstdators var piedāvāt papildus funkcionalitāti, kā piemēram maršruta saglabāšanu vai inventarizāciju ar ģeolokāciju saglabāšanu.

Skanera tips

Pēc tam, kad esat izvēlējušies plaukstdatoru un tā bezvadu pieslēgumu variantus, nākamais nozīmīgais lēmums ir atbilstoša skanera izvēle. Atkarībā no darba apstākļiem un nepieciešamo svītrkodu nolasīšanas, ir pieejami 3 skaneru tipi:

Lāzers - Šis ir populārākais un cenas ziņā pieejamākais skanera tips. Šī tehnoloģija 1D-barcdeizmanto sarkanās diodes lāzeru, lai izstarotu un nolasītu svītrkodu pozīcijas un attālumus izmantojot atstaroto gaismu. Šie skaneri spēj lasīt 1D svītrkodus attālumā no pāris centimetriem līdz 50cm – 70cm.

Attāluma lāzers - Long Range Scaner (LRI). Šie skaneri ir tie paši LRIlāzerskaneri, tikai ar spēju nolasīt svītrkodus līdz pat 10m attālumā (atsevišķos gadījumos, līdz pat 15m). Darbības attālums būs ļoti atkarīgs no svītrkoda izmēra un izmantotā uzlīmes materiāla. Attāluma lāzerus parasti izmanto pistoļveida plaukstdatoros. Šādi skaneri tiek plaši izmantoti noliktavās, kur nepieciešams noskanēt preces, kuras atrodas uz augstākiem plauktiem.

2D skaneris - Šis skanera tips izveido svītrkodu attēlu, kuru izanalizē un 2D-barcdeizveido svītrkodu. 2D skaneri spēj nolasīt gan 1D gan 2D svītrkodus. Tāpat kā priekšrocību var minēt, ka šos skanerus nav svarīgi precīzi pozicionēt uz 1D svītrkodiem, kā arī tie spēj nolasīt datus no jebkuras virsmas, arī no monitora piemēram. Darbības attālums parasti ir no 2cm līdz pat 70cm, ir pieejami atsevišķi liela attāluma modeļi ar distanci līdz pat 10m.

Klaviatūra

Atkarībā no nepieciešamā risinājuma, jūsu ērtībai plaukstdatoriem ir pieejami vairāki klaviatūru veidi un izkārtojumi. Sākot no pilnas QWERTY tipa ērtai teksta ievadei līdz pat mazai ciparu klaviatūrai, kur darbiniekam pārsvarā nepieciešams norādīt tikai piemēram preču skaitu. Zemāk ir uzskaitījums ar populārākajiem plaukstdatoru variantiem.

Motorola MC9XXX sērija

mc9200-28-keysmc9200-43-keysmc9000 5250 53 keymc9200-53-key-standard

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motorola MC3XXX sērija

mc3000 28 keysmc3000 38 keysmc3000 48 keys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motorola MC7XXX sērija

mc75 numeric keypad

mc75 qwerty keypad

 

 

 

 

 

 

Motorola MC95XX sērija

mc9500_calculator_numeric

mc9500_alpha_numeric

 

mc9500_telephonymc9500_alpha_primary

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Datalogic Scorpio X3

skorpiox3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Datalogic Falcon

falcon44-keypads

 

Datalogic Lynx

lynx-keypads

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Datalogic Kyman

kyman-keypads


Uz augšu