Uzlīmju printeri

Termālie uzlīmju printeri nodrošina izdevīgāko veidu kā izveidot augstas kvalitātes uzlīmes, etiķetes, aproces, čekus un biļetes. Salīdzinot ar citām tehnoloģijām, termālie printeri prasa mazāku uzturēšanu, tiem ir lētāki izejmateriāli, kā arī izdruku ātrums ir krietni lielāks.

Tā kā šie printeri atšķiras no parastajiem birojos izmantotajiem tintes un lāzera printeriem, ir ieteicams sev atbildēt uz dažiem jautājumiem, lai atrastu piemērotāko iekārtas modeli:

• Kur printeris tiks lietots? Piemēram: birojs, neapsildīta noliktava, ārpus telpām. u.c.
• Kādam nolūkam tas tiks lietots? Kas tiks drukāts – uzlīmes, etiķetes, aproces, čeki vai biļetes?
• Kādas izturības materiāli nepieciešami? Skrāpējumu, temperatūras, mitruma, vai saules gaismas izturīgi.
• Kādu daudzumu ir paredzēts drukāt?
• Vai printerim ir jābūt pārvietojamam?

Zinot atbildes uz šiem jautājumiem, tas palīdzēs izvēlēties printera veidu, drukas tehnoloģiju un izmantojamos izejmateriālus.

Printeru veidi

Pirmais uzdevums ir izvēlēties iekārtu pēc tās pielietojuma. Uzlīmju printerus var iedalīt 4 lielās grupās pēc to mobilitātes un izmēra, kā arī ir papildus atsevišķas aproču un biļešu printeru grupas.

Termālie uzlīmju printeri
Lai gan tie tiek saukti par uzlīmju printeriem, šīs iekārtas spēj drukāt uz jebkura materiāla, kas ir ievietojams. Ja jums pārsvarā ikdienā nepieciešamas ir uzlīmes, bet reizēm arī aproces vai etiķetes, viens printeris spēs nodrošināt šo visu. Šīs iekārtas iedalās apakšgrupās pēc formfaktora un ikdienas noslodzes.

Galda - šī tipa printeri ir pielietojams mazos risinājumos, kuros ir Desktop Barcode Printersnepieciešams veidot līdz vidēji 500 uzlīmēm nedēļā.
Galda printeri ir lieliski piemēroti inventāra uzskaitēm birojā, vai nelielos veikalos. Kā tipisks piemērs var kalpot Zebra GX430 modelis.

Industriālie - šie printeri ir lielāki un ievietoti izturīgākā korpusā, un tiek izmantoti lielapjoma uzlīmju drukāšanā. Industriālie printeri parasti ir temperatūras droši un izturīgi pret putekļainu vidi, kā arī paredzēti lielām Industrial Barcode Printersnoslodzēm (līdz pat nepārtrauktai drukai cauru diennakti). Šajās iekārtās var ielādēt liela apjoma izdrukas izejmaterālus ruļļos līdz pat 21cm platām uzlīmēm.
Zebra 110Xi4, šis modelis ir tipisks piemērs, kas tiek izmantots lielās noliktavās.

Mobīlie - Mobīlie printeri ir maza izmēra uzlīmju printeri, kuriem ir pieejami arī bezvadu pieslēgumu varianti. Ņemot vērā šo printeru mazo izmēru, ir jāņem vērā, ka tie nav domāti lielām noslodzēm, tiem nav iespēja ievietot lielizmēra QLn320-HC
uzlīmju ruļļus, kā arī uzlīmes platums parasti nevar pārsniegt 7cm. Mobīlie printeri lieliski der piegādes kurjeriem vai pārdošanas aģentiem, un tamlīdzīgos procesos, kur darbiniekam ir nepieciešams nodrošināt pilnvērtīgu darbavietu, kamēr tas atrodas maršrutā ārpus biroja. Dēļ tā, ka šie printeri nav piesieti pie galda datora, parasti šīm iekārtām ir pieejami bezvadu tīkla vai Bluetooth pieslēgumi. Piemēram, Zebra QL sērijas printeris, komplektā ar portatīvo datoru vai plaukstdatoru, radīs pilnvērtīgu mobīlu darbavietu ar iespēju izdrukāt jebkur, kur atrodas darbinieks.

Aproču Wristband PrintersLai gan uzlīmju printeri ir spējīgi izdrukāt aproces, specializēts aproču printerim ir vairākas priekšrocības un vidēji zemākas aproču izmaksas. Šīs iekārtas tiek izmantotas risinājumos, kur aproces tiek intensīvi izmantotas katru dienu, kā piemēram – slimnīcas, izklaides parki, vai pasākumu rīkotāji. Aproču printeri izmanto kārtridžus (atšķirībā no pārējiem printeriem, kuriem uzlīmes tiek piegādātas ruļļos), kurus var ērti un ātri nomainīt. Šīm iekārtām arī augstāka izšķirtspēja, kas nodrošina skaidras bilžu un/vai logotipu izdrukas. Zebra HC100 būs īstais printeris, ja jums ir nepieciešamas regulāras aproču izdrukas.

Biļešu Ticket PrintersBiļešu printeri ir vēl viens specializēts uzlīmju printeru veids, kas nodrošina kvalitatīvas izdrukas uz biezāka papīra. Ja ir nepieciešamas izdrukāt biļetes koncertiem, festivāliem, vai kādiem citiem pasākumiem, specializēts printeris ļaus to jums paveikt ātrāk un ar mazāk raizēm. Kā tipisku piemēru šajā kategorijā var minēt Zebra TTP sērijas printerus.

Izdrukas metode – Tieši termālā pret Termālo transfēru

Pēc tam, kad esat noskaidrojuši, kāds printeris jums ir nepieciešams, ir jāpieņem vēl viens lēmums – kādu izdrukas metodi izmantot. Termālie printeri ir spējīgi drukāt divos veidos – Tieši termāli (Direct Thermal) un Termāltransfērs (Thermal Transfer). Izvēlēties izdrukas veidu nepieciešams, ņemot vērā plānotos izmantojamo uzlīmju materiālus un vidi.

Tieši termālā (Direct Thermal)
Tieši termālie printeri izmanto termojūtīgus izejmateriālus (uzlīmes, papīrs), DirectThermalkas karstuma iespaidā iegūst krāsojumu. Tā kā šīs iekārtas neizmanto printeru lentas, šīs kategorijas printeri ir vienkāršāki izmantošanā. Tieši termāli veidotas izdrukas saglabājas ilgi, ja vienīgi netiek pakļautas tiešai saules iedarbībai vai karstumam. Šī iemesla dēļ, bieži šīs izdrukas (piemēram: biļetes vai aproces) tiek nosegtas ar papildus aizsargājošu pārklājumu. Jebkuram pielietojumam, kur ir nepieciešamas īslaicīgas uzlīmes, Tieši termālie printeri būs perfekts risinājums.

Termālais transfērs (Thermal Transfer)
Termālā transfēra printeri izmanto papildus printeru lentas, kuru materiāls drukas laikā tiek uzkausēts uz izejmateriāla. Šī metode ļauj viegli izmantot izdrukai bez papīra arī citus sintētiskus materiālus, kā piemēram polipropilēnu ThermalTransferun poliesteru. Šīs kategorijas izdrukas ir ilglaicīgas un izturīgas, kā arī ir piemērotas skarbai videi. Kā piemērs, termāla transfēra uzlīmes var tikt izmantotas preču un inventāra uzlīmēm, kā arī aprocēm. Kā papildus priekšrocību var minēt, ka ir iespējams nomainīt izdrukas krāsu no melnas, vienkārši attiecīgi nomainot printera lenti. Lai gan šī drukas metode būs mazliet dārgāka ekspluatācijā, priekšrocība, ko dod izturīgas un ilglaicīgas uzlīmes, atmaksājas.

Pieslēgumi

Katram printerim ir jāspēj sazināties ar iekārtu, no kuras tas saņems izdruku uzdevumus. Lai gan ir daži printeri, kurus ir iespējams uzstādīt autonomā režīmā, lielākajai daļai printeru būs nepieciešams tāds vai savādāks savienojums ar datoru.

Vairums uzlīmju printeru piedāvā vairākus pieslēgumu variantus, kā populārākais pašlaik noteikti ir USB. Katram datoram ir USB ligzdas un šādu iekārtu pievienošana ir vienkārša. Pieslēdziet printeri pie datora, uzstādiet draiveri, un jūsu dators ir gatavs izdrukām. Ja nepieciešams, daudziem printeru modeļiem tāpat vēl ir arī pieejams seriālais (RS-232) vai paralēlais (LPT) pieslēgums.

Tīkla pieslēgums pašlaik ir standarts, un tāpat ir kļuvusi populāra iespēja uzlīmju printeri pieslēgt lokālajam tīklam (Ethernet) vai bezvadu tīklam (Wi-Fi). Ja printerim ir Ethernet pieslēgums, jums vienkārši nepieciešams to ar vadu pievienot lokālajam tīklam, un pēc tam ir iespējams iekārtu nokonfigurēt, ka tā ir pieejama ikvienam jūsu tīklā. Industriālajiem uzlīmju printeriem Ethernet pieslēgums ir standarta opcija. No otras puses, ja negribas krāmēties ar vadiem, Wi-Fi pieslēguma opcija ļaus printeri viegli novietot jums ērtā vietā.

Mobīlie printeri ir iekārtu kategorija, kurai bezvadu pieslēgumi ir nepieciešami pēc dizaina. Liela daļa no šiem printeriem piedāvā USB pieslēgumu, kā ar arī papildus bezvadu pieslēgumiem – Bluetooth un/vai Wi-Fi. Wi-Fi pieslēgumam ir nepieciešams bezvadu tīkla pārklājums, tamdēļ pilnīgi mobīlam risinājumam piemērotāks būs Bluetooth pieslēgums. Šim pieslēgumam maksimālais rādiuss ir 10 metri, bet toties tā priekšrocība ir, ka nav nepieciešama atsevišķa tīkla aparatūra, jo abas iekārtas (printeris un dators) sazinas tieši viena ar otru.

Papildopcijas

Visbeidzot printeriem ir pieejamas arī vairākas papildus opcijas, kuru nepieciešamību varat izvērtēt. Šīs opcijas gan galvenokārt ir pieejamas tikai galda un industriālajiem printeriem, kā arī atsevišķiem modeļiem tā varbūt komplektācijā, citiem kā papildus modulis.

• Uzlīmju dispenseris (dispenser)
Šis modulis veic automātisku uzlīmju atdalīšanu līmjmateriāla. Dispenseris ļauj ērti saņemt no printera uzlīmēšanai nekavējoties gatavu izdruku. Šī opcija ļauj ietaupīt laiku, kas nepieciešams noplēšot gatavo uzlīmi no ruļļa un atdalot to no aizmugures papīra slāņa. Lielapjoma drukām šī opcija gan var nederēt, jo iekārta pārtrauc darbu, kamēr uzlīme nav noņemta no printera.

• Uzlīmju pārtinējs (rewinder)
Uzlīmju pārtinējs ir opcija, kas ļauj printerim izdrukāt uzlīmes, vienlaicīgi tās uztinot uz jauna ruļļa. Šāds modulis ir noderīgs lielapjoma izdrukām, kurām rezultātā būs ērtāk strādāt ar uzlīmju rulli, nevis kaudzi ar uzlīmēm.

• Uzlīmju nogriezējs (cutter)
Šī opcija ļauj printerim pēc izdrukas automātiski nogriezt uzlīmi no ruļļa.

• RFID kodētājs (encoder)

Daži iekārtu modeļi, ieskaitot mobīlos printerus, piedāvā opcijas RFID uzlīmēm. Ar šo moduli jums ir iespēja apdrukāt uzlīmi, vienlaikus iekodējot RFID čipu uzlīmes aizmugurē. Izvēloties moduli, sazinieties ar savu speciālistu, lai noskaidrotu jums nepieciešamo RFID uzlīmju specifikāciju (UHF vai HF frekvences, un darba rādiuss).

• Pārbaudītājs (in-line verifier)
Šis modulis būtībā ir speciāls svītrkodu skaneris, kas tiek piestiprināts pie printera. Šī opcija ļauj pārbaudīt katru izdrukāto uzlīmi, lai pārliecinātos, ka tā atbilst kvalitātes kritērijiem. Ja printeris sāk izdot nelasāmu materiālu, drukas process tiek automātiski apturēts.

• Klaviatūra
Atsevišķiem printeru modeļiem ir iespējams pievienot savu klaviatūru. Šādā gadījumā jūs iegūstiet autonomu darbavietu, kas var bez datora palīdzības izdrukāt svītrkodus.


Uz augšu